Książka „Armia Księdza Marka” Aleksandry Tabaczyńskiej to jedyny w Polsce zbiór opowiadań o chłopcach ze wspólnoty ministranckiej, napisany w stylu „Mikołajka” Goscinnego i Sempégo, kochanego przez dzieci i dorosłych. Zabawne, krótkie historyjki opowiadane przez dziesięcioletniego ministranta rozbawią i małych, i dużych.

Jak powstała książka?

Książka „Armia Księdza Marka” została wydana przez kilka osób, które wspólnymi siłami sprawiły, że w końcu ujrzała światło dzienne.
Autorką tekstu jest Aleksandra Tabaczyńska, mama czwórki dzieci, w tym trzech chłopców (byłych ministrantów), absolwentka Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu oraz Podyplomowych Studiów Dziennikarskich na Uniwersytecie Adama Mickiewicza. Zawodowo zajmuje się dziennikarstwem. Podejmuje tematykę społeczną. Jest związana ze środowiskiem mediów chrześcijańskich. Należy do Stowarzyszenia Dziennikarzy Polskich.
Ilustracje wykonała Elżbieta Kowalska, absolwentka historii sztuki Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego. Od wielu lat prowadzi warsztaty plastyczne dla dzieci i młodzieży.
Grafiką oraz przygotowaniem książki do druki zajął się Michał Kowalski, absolwent m. in. School Of Form w Poznaniu.
Składem, łamaniem tekstu oraz promocją zajęła się Agnieszka Kowalska, żona Michała, absolwentka Wydziału Architektury Politechniki Poznańskiej. Wydawcą została firma prowadzona przez Agnieszkę – Kowalscy Studio.
Nie możemy zapomnieć też o ogromnej pracy, jaką w korektę włożyła Pani Magdalena Słoniowska. Dziękujemy za wsparcie na każdym etapie powstawania książki.

25 listopada 2019 roku książka została wydana i jest dostępna na naszej stronie internetowej w zakładce „Sklep”.